Menu prawne

Wi-Fi w bibliotece

Sonda

Z jakich zbiorów multimediów korzystałbyś najchętniej?

Filmy DVD - 74.7%
Filmy Blu-ray - 6.8%
E-booki - 11.4%
Gry komputerowe - 5%
Muzyka - 2.1%

Total votes: 281

Nowości filmowe DVD

BFK marzec 2018

Rozmiar czcionki

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku uzyskała Certyfikat MPLC - Parasol Lincencyjny (Motion Picture Licensing Company) uprawniający do bezpłatnego publicznego odtwarzania utworów audiowizualnych z nośników wideo wprowadzonych legalnie do obrotu rynkowego (DVD, Blu-Ray i inne).

 

Za nami drugie spotkanie miłośników sztuki filmowej, tym razem wspólnie obejrzeliśmy film pt. ,,O północy w Paryżu” w reż. Woodego Allena. Jest to urocza i magiczna komedia romantyczna  z elementami kina science-fiction. Pokaz filmu poprzedziła prezentacja, która przybliżyła postać samego reżysera, natomiast zakończyła dyskusja na temat jego kasowej produkcji i poruszanych w niej kwestii.

Film na DVD można wypożyczyć w naszej Mediastrefie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 5 kwietnia o godz. 17.00.

BFK luty 2018

Rozmiar czcionki

        MediaStrefa-czytelnia multimedialna proponuje Państwu nową ofertę spędzania wolnego czasu. Biblioteczny Klub Filmowy to cykl filmowych pokazów, zakończonych dyskusją uczestników, które prowadzone są pod hasłem „Filmowe czwartki w bibliotece”. Będziemy się z Państwem spotykać                 w pierwsze czwartki każdego miesiąca, wyłączając lipiec i sierpień.

Uczestnicy BKF będą mieli szansę obejrzenia filmów o szczególnych walorach artystycznych, zapoznania się z historią sztuki filmowej i wybitnymi dziełami mistrzów kina. Chcielibyśmy Państwu przybliżyć te dzieła, które powinny stanowić lekturę obowiązkowa prawdziwego kinomana. Nie możemy jednak zagwarantować, że każdy film spodoba się wszystkim odbiorcom, będziemy się starać aby nasze spotkania były atrakcyjne pod względem różnorodności tematycznej, mamy również nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie dla siebie coś ciekawego. Spotkania będą okazją do dyskusji na temat wyświetlonego filmu.

Pierwsze spotkanie miłośników sztuki filmowej, odbyło się pierwszego lutego. Podczas czwartkowego seansu wspólnie obejrzeliśmy film pt „Wiek Adaline”     w reż. Lee Tolanda Kriegera. Jest to pełna rozmachu opowieść o miłości, która przekracza granice czasu.

 

WIEK ADALINE | THE AGE OF ADALINE, USA 2015, 110’

 

        Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako młoda kobieta ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To, co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje.


Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość, traci kontakt ze starzejącymi się najbliższymi. Ta pełna dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez niemal cały XX wiek. Pewnego dnia samotna Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

 

 

Oddział dla dorosłych zaprasza wszystkich miłośników filmu na kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego już w pierwszy marcowy czwartek o godz. 17.00 na do MediaStrefy, w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Niepodległości 13.

Dane adresowe

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

ul. Niepodległości 13
21-040 Świdnik

Telefon: (81) 751 28 04
Faks:     (81) 759 11 88
E-mail: mpbp@bibliotekaswidnik.pl

Godziny otwarcia Bbiblioteki Głównej

Poniedziałek
  9:00 - 15:00
Wtorek
           9:00 - 18:00
Środa
            9:00 - 18:00
Czwartek
       9:00 - 18:00
Piątek
            9:00 - 18:00
Sobota
           9:00 - 15:00
Niedziela
         nieczynne
Biblioteka Główna Napisz do nas... Wyślij