MediaStrefa-czytelnia multimedialna proponuje Państwu nową ofertę spędzania wolnego czasu. Biblioteczny Klub Filmowy to cykl filmowych pokazów, zakończonych dyskusją uczestników, które prowadzone są pod hasłem „Filmowe czwartki w bibliotece”. Będziemy się z Państwem spotykać w pierwsze czwartki każdego miesiąca, wyłączając lipiec i sierpień.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 13 grudnia o godz. 17.00.
Uczestnicy BKF będą mieli szansę obejrzenia filmów o szczególnych walorach artystycznych, zapoznania się z historią sztuki filmowej i wybitnymi dziełami mistrzów kina. Chcielibyśmy Państwu przybliżyć te dzieła, które powinny stanowić lekturę obowiązkowa prawdziwego kinomana. Nie możemy jednak zagwarantować, że każdy film spodoba się wszystkim odbiorcom, będziemy się starać aby nasze spotkania były atrakcyjne pod względem różnorodności tematycznej, mamy również nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie dla siebie coś ciekawego. Spotkania będą okazją do dyskusji na temat wyświetlonego filmu.
Serdecznie zapraszamy na promocję twórczości Antoniego Sylwestra Muszyńskiego, malarza, świdnickiego poety, wieloletniego wiceprezesa RSTK.
Start 11.12.2018r. (wtorek) godz. 18.00.
Sylwester Muszyński gościem M-PBP.
Konstruktor silników motocyklowych i wyposażenia śmigłowców. Twórca licznych patentów i wzorów użytkowych. Organizator i aktywny uczestnik życia kulturalnego w naszym mieście-członek RSTK.
Podczas spotkania, któremu towarzyszyła prezentacja jego obrazów i wierszy opowiadał o sobie, dzielił się swoją wrażliwością w odbieraniu otaczającego oświata.
6-tego grudnia MediaStrefa zamieniła się w kino.
W tym wyjątkowym dniu zagościli u nas: Vaiana, Trole, Piękna i Bestia, odwiedziliśmy rodzinkę zwariowanych wampirów oraz straszny Hotel Transylwania...
Jest taki dzień, w którym warto trafić do szpitala. 6 grudnia Filia nr 3 mieszcząca się w świdnickim szpitalu pomagała Świętemu Mikołajowi rozdawać słodkie niespodzianki. Chorych przepełniała wielka radość. Śmiech rozbrzmiewał w salach i korytarzach szpitalnych, przeganiając smutki. Uśmiech i rozmowa mają większą moc działania od najsilniejszych leków. Pacjenci obiecali Mikołajowi, że będą dzielnie walczyć z chorobą i dzielić się nadzieją z innymi.