Menu prawne

Wi-Fi w bibliotece

Sonda

Z jakich zbiorów multimediów korzystałbyś najchętniej?

Filmy DVD - 74.7%
Filmy Blu-ray - 6.8%
E-booki - 11.4%
Gry komputerowe - 5%
Muzyka - 2.1%

Total votes: 281

Nowości filmowe DVD

Wesołych Świąt

Rozmiar czcionki

 

 

 

Kolędujemy w przedszkolu!

Rozmiar czcionki

Kolędujemy w przedszkolu!

Na zakończenie "anielskiego grudnia" w oddziale dla dzieci Filii Nr 4, postanowiliśmy urządzić małe kolędowanie.
18 grudnia w piątek, dzieci z klasy 2a Szkoły Podstawowej Nr 7, pod opieką wychowawczyni p. Teresy Ślęp oraz Katarzyny Ciołek z biblioteki, udały się do Przedszkola Integracyjnego Nr 5 im. Doroty Gellner. Oczekiwała na nas grupa czterolatków wraz ze swoją opiekunką p. Bożeną Kaniewską. Po powitaniu i przeczytaniu kilku świątecznych wierszy patronki przedszkola, drugoklasiści zaśpiewali  przygotowane kolędy. Jak przystało na anielskich pomocników zrobili to po anielsku :) Przedszkolaki siedziały zasłuchane, a kolędę "Przybieżeli do Betlejem..." próbowały śpiewać razem z nami.
Gabrysia,Paweł i Szymon złożyli świąteczne życzenia dla całego przedszkola i przekazali przygotowaną wcześniej kartkę bożonarodzeniową oraz ręcznej roboty choinkę, a maluchy częstowały się cukierkami.
Przedszkolaki również były przygotowane na medal : zaśpiewały dla nas piękną pastorałkę, a na koniec zostaliśmy zaproszeni na mały poczęstunek w postaci pysznych ciasteczkowych choinek i jabłek, które wszyscy zjedli ze smakiem. Starsze dzieci mogły sobie przypomnieć jak to przyjemnie było w przedszkolu, a maluchy zobaczyły, że szkoła to nie tylko lekcje w ławkach, ale i takie właśnie wyjścia.
Bardzo dziękujemy dyrektor przedszkola pani Kindze Sobiesiak za możliwość odwiedzenia przedszkolaków, a pani Bożenie Kaniewskiej za współpracę i ugoszczenie kolędników. Jeszcze raz życzymy wszystkim wspaniałych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!
Również anielscy pomocnicy z klasy 2a, czyli Małgosia, Gabrysia, Julka, Marysia, Karolina, Ola, Paweł, Szymon, Wiktor i Kuba wraz z panią Tereską Ślęp, niech przyjmą podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej wizyty i życzenia wszystkiego najlepszego na święta :)

Dla wszystkich Czytelników, tych całkiem dużych i tych trochę mniejszych, najlepsze życzenia świąteczne, wspaniałych chwil spędzonych w rodzinnym gronie i samych radosnych, słonecznych dni w nadchodzącym Nowym Roku życzą pracownicy Filii Nr 4 M-PBP - Katarzyna Ciołek i Anna Wiśniewska.

Anielski grudzień..

Rozmiar czcionki

 

"Anielski grudzień...


Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc oddział dla dzieci Filii Nr 4 przygotował dla wszystkich dzieciaków z klas I-III (SP 7) "anielskie zajęcia". Będą one trwały od 9 do 17 grudnia. Dzisiaj zaczęły klasy III b z p. Marleną Małecką i II a z p. Teresą Ślęp.
Czytaliśmy historie o aniołach z książki Marcina Przewoźniaka Baśnie o aniołach. Rozmawialiśmy o naszych aniołach klasowych, szukaliśmy aniołka w sobie i zastanawialiśmy się jak dobre i złe uczynki kształtują nasze charaktery.
Wykorzystaliśmy również książki Sto wierszy na każdą okazję, Księga Bożego Narodzenia, Zwyczaje, obrzędy i tradycje w Polsce, aby dowiedzieć się jak obchodzą ten świąteczny czas w innych krajach, a jak świętowano dawniej w naszym.
Przygotowaliśmy też wspólnie kolorowe łańcuchy, aby ozdobić bibliotekę i zostawić po sobie "anielski" ślad.
Drodzy Rodzice! Zapraszamy do szukania swoich aniołków na zdjęciach oraz korzystania z księgozbioru bibliotecznego". Uśmiech

 

 

 

Lekcja biblioteczna

Rozmiar czcionki

 

7 grudnia br. gościliśmy dzieci z Dominowa. Śmiech

Było nam niezwykle miło Uśmiech

Zapraszamy do naszej bibliotekiSpoko

Nowości książkowe

Dane adresowe

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

ul. Niepodległości 13
21-040 Świdnik

Telefon: (81) 751 28 04
Faks:     (81) 759 11 88
E-mail: mpbp@bibliotekaswidnik.pl

Godziny otwarcia Bbiblioteki Głównej

Poniedziałek
  9:00 - 15:00
Wtorek
           9:00 - 18:00
Środa
            9:00 - 18:00
Czwartek
       9:00 - 18:00
Piątek
            9:00 - 18:00
Sobota
           9:00 - 15:00
Niedziela
         nieczynne
Biblioteka Główna Napisz do nas... Wyślij