Zmiany w katalogu online! 

(kliknij, aby wejść do katalogu)
Przypominamy, że można zarezerwować do 3 książek w jednej placówce!
Rezerwować można pozycje aktualnie wypożyczone.
Rezerwacja czeka na odbiór do 4 dni, po tym terminie jest kasowana.
Opis katalogów księgozbioru:
Nowa karta biblioteczna, która będzie upoważniała:
- do sprawdzenia stanu konta
- do kontroli terminu zwrotu wypożyczonych woluminów
- ewentualnej prolongaty wypożyczonych książek i audiobooków o 15 dni, filmów o 1 dzień, muzyki o 4 dni
- do rezerwowania pozycji z naszych katalogów i sprawdzenia czy dana rezerwacja jest do odbioru (jeśli czytelnik ma włączoną usługę powiadamiającą, system wyślę do użytkownika sms z informacją o odbiorze pozycji)
Koszt nowej karty wynosi 1 zł!
Najczęściej zadawane pytania dotyczące katalogu oraz karty bibliotecznej
- Mam kartę biblioteczną ale nie otrzymałem PIN-u jak można go uzyskać ?
Na karcie bibliotecznej (tył karty) znajdują się dwie liczby. Pierwsza sześciocyfrowa jest numerem karty, druga dziewięciocyfrowa właśnie PIN-em. Przykładowo jeśli na karcie mamy nadrukowane mamy: NR. 200001 --- 892233334. Numer karty to 200001, a PIN to - 892233334.
- Kiedy następuje zablokowanie karty bibliotecznej ?
Blokada programowa zostaje nałożona automatycznie w przypadku przetrzymania książki (także książki mówionej). Blokada WEB (można wypożyczać książki, filmy, czasopisma, nie można korzystać z darmowego dostępu do internetu) zostaje nałożona w przypadku wykrycia działania niezgodnego z regulaminem Czytelni (patrz § 5) np. instalację programów komputerowych czy odwiedzanie nieodpowiednich stron internetowych.
- Jestem zapisany na filii, co muszę zrobić by korzystać z Biblioteki Głównej i wypożyczać np.książkę mówioną ?
Karta którą otrzymaliście Państwo w jednej z placówek w Świdniku, uprawnia do korzystania ze wszystkich pozostałych bez żadnych formalności. I odwrotnie karta założona w Bibliotece Głównej obowiązuje również na filiach (wyjątek stanowi Filia nr 3, znajdująca się w Szpitalu Miejskim, która nie wydaje kart i obsługuje tylko pacjentów i pracowników szpitala).
- Zgubiłem kartę co muszę zrobić ?
Należy bezzwłocznie skontaktować się (osobiście lub telefonicznie) z najbliższą placówką biblioteczną. Zablokowanie zgubionej karty zapobiegnie wypożyczeniu przez inną osobę (znalazcę!) na Państwa konto książek. Otrzymanie nowej karty wiąże się z poniesieniem opłaty w wysokości 6 zł.
- Ile można maksymalnie zrobić rezerwacji ?
Czytelnik może zarezerwować maksymalnie 3 książki w jednej placówce. Zamówione pozycje należy odebrać w ciągu 3 dni.
- W jakim przypadku nie można przedłużyć terminu zwrotu książki ?
Zmiana terminu zwrotu książki (prolongata) jest możliwa jeżeli nie został już przekroczony termin i jeżeli na daną pozycje nie ma rezerwacji.
- Czy można oddać książki bez karty bibliotecznej ?
Tak. W przypadku zwracania pozycji karta nie jest niezbędna.
- Jaka jest wysokość kary za przetrzymanie materiały biblioteczne?
Program automatycznie nalicza kary za takie pozycje. W przypadku książek i audiobooków wyniesie ona 10 gr.(za każdą przetrzymaną pozycję) za każdy dzień zwłoki (soboty niedziele i święta również), w przypadku filmów i muzyki naliczana kara wynosi 1 zł za każdy dzień zwłoki. Kara zaokrąglana jest do pełnych złotych.